Pepsi:
Yhtenä työpäivänä tällä viikolla emäntä ei halunnut että autan häntä näppäimistöllä naputtelussa. Vissiin sillä oli jotain salaisempaa (kiireisempää) työtä. Emäntä keksi, että jos lapsille auttaa ruutuajan antaminen, niin kyllä kai se kissallekin toimii. Olin epäileväinen emännän ideasta, mutta halusin nähdä mitä se höpötti ruutuajalla.
Se etsi minulle hakukoneella jonkun pelin toiselle näytölleen ja nosti minut siihen eteen.
Mitä tuo hiiri tuossa tekee? Ei hiiret kuulu sisälle!
Nappaan sen kiinni. Mihin se nyt livisti?
Siinähän sinä olet, nyt saan sinut!
Testin tulos: Ruutuaika toimii kyllä. Pepsi väsyi nopeasti ja lähti nukkumaan. Ja emäntä sai naputtelurauhan.





Tuohan oli kiva juttu! Kyllä mummukissakin innostuu jännästä hiiripelistä 😻
VastaaPoistaOlihan tuo hauska virtuaalisesti edes ottaa hiirtä kiinni - Pepsi
PoistaOvela idea! Pitäisi kokeilla Kassisen tädille. Tosin olisikohan peliä tai videota, jossa voidellaam voileipiä... :D
VastaaPoistaTuota.. tuohon en osaa kyllä vastata, mutta epäilen - Pepsi
PoistaNoissa ruutuhiirissä ei kyllä ole yhtä hyvä tassutuntuma kuin tarhahiirissä.
VastaaPoista- Riitu ja Kaisla
No ei kyllä tuntunut olevan. Aika mitäänsanomaton tassutuntuma oli - Pepsi
PoistaVoi Pepsi, menit sitte vanhanaikaseen ja vielä noilla kokemusvuosilla 🙀 Toisaalta, ainahan sitä voi hauskaa pitää työnteon ohella. Joten mikä ettei.
VastaaPoista- Rokkimimmit -
Välillä voi ottaa tauon rankasta tuumaustyöstä - Pepsi
PoistaJopas jotakin!
VastaaPoistaAika tylsää, vaikka aluksi olikin jännä. Mutta kun ei saanut tassutuntumaa - Pepsi
Poista