Pepsi:
Rakastan viltin alla oloa, mutta mikä vaan käy jos pääsen alle.
Tällä kertaa emäntältä putosi suoraan päälleni tuollainen puuvillainen poncho. Olin sen alla piilossa pitkään. Maxikin kävi katsomassa ja emäntä ei löytänyt minua vaan huhuili että "missä Pepsi on". Rakastan olla emännältä piilossa ja pysyttelin ihan hiljaa.
- Pepsi
(toimittajan huomautus että tämä on ollut yksi Pepsin lempileikeistä pennusta lähtien)
Meillä Ahududu myös tykkää mönkiä vilttien alle nukkumaan ja aina pitää tarkistaa istuessani etten vahingossa istu kissan päälle. Kaippa siellä piilossa on turvallinen ja lämmin olla, pesässä.
VastaaPoistaVilttien alla on kivaa - Pepsi
PoistaMerrikin tykkää piilotteluta ja kankaiden päällä makaamisesta. Frodo ei oikein osaa arvostaa moista :)
VastaaPoistaPiilottelu on kivaa! Ei nuo kaikki nuoret ymmärrä, ei oikein Maxikaan - Pepsi
PoistaPiilossa on kivaa! Mä olen joka päivä sängyssä peiton alla 😺
VastaaPoistaMikä onkaan sen hauskempaa! - Pepsi
PoistaKaikkien alla on kiva olla piilossa. Jopa petauspatjan. Mut täytyy Pepsi sanoa, että sulla vasta hieno piilopaikka oli.
VastaaPoista- Rokkimimmit -
Tämä oli ainakin erilainen kuin yleensä - Pepsi
PoistaEihän tuolta olisi pientä kissaa millään löytänyt! Hyvä, että paljastit lopulta sijaintisi.
VastaaPoistaVaikutti siltä että emäntä oli jo hädissään, joten pitihän se paljastaa - Pepsi
PoistaAika huolestuttavaa, jos Pepsi häviää pitkiksi ajoiksi! Olet kyllä söpö huivimummeli tuon ponchon kanssa, Pepsi <3
VastaaPoistaPiiloleikit on niin kivoja! Sopii niin nuorille kuin vähän varttuneille (en myönnä mummeli ikää) - Pepsi
PoistaKuinka voit olla noin suloinen?
VastaaPoistaOi kiitos - Pepsi
PoistaHyvä leikki! Mutta vähän julma emännälle, joka vain etsii ja etsii muttei löydä. ;)
VastaaPoistaPitäähän sillekin jotain tekemistä keksiä 😸 - Pepsi
Poista